Czym kierować się przy doborze trenera osobistego?

 

Najważniejszą sprawą jest dobranie osoby kompetentnej, takiej która ma duży bagaż doświadczeń zarówno we własnym treningu jak również w pracy z klientem indywidualnym.

 

Dlatego nie wstydźmy się zapytać:

  • jaką Pan/Pani ukończyła szkołę
  • jak długo Pan/Pani pracuje w tym zawodzie
  • czy trenował Pan/Pani jakiś sport, jeśli tak to jaki, jak długo oraz na JAKIM POZIOMIE
  • warto poczytać opinie o danym trenerze i firmie w jakiej pracuje ponieważ w ostatnim czasie narobiło się sporo trenerów tzw: samozwańczych
  • pamiętajmy, że osoba z którą będziemy trenowali powinna być komunikatywna oraz powinna posiadać miłe usposobienie ponieważ będziecie spędzali razem kilka godzin w tygodniu, a bez wspólnego języka się nie dogadacie, trening będzie wyglądał jak (tresura) ,a ma to być przyjemność i zarazem aktywny odpoczynek od zgiełku dnia codziennego.
  • zwracajcie uwagę na zaplecze(obiekty) jakim dysponuje trener oraz jak potrafi z nich korzystać
  • nie wierzcie w czcze obietnice typu- oczywiście schudnie Pan/Pani 10 kg w 3 miesiące. Jest to jak najbardziej realne, ale nikt nie potrafi tego określić ponieważ, każda osoba jest inna ( chodzi tutaj o płeć, wiek, przebyte choroby, aktualne choroby, przebyte diety odchudzające, wyjściowy stan sprawności fizycznej, poziom determinacji, tryb dnia codziennego itd.)
  • Nie kierujcie się wyłącznie ceną. Oczywiście nie zawsze co droższe jest lepsze, ale w większości przypadków taniej mają firmy lub też trenerzy( co gorsza instruktorzy), którzy dopiero co zrobili sobie stronę internetową i próbują bawić się w trenerów personalnych bo jest to na czasie. Należy jednak pamiętać, że zarówno w usługach jak i produktach za wyższą ceną kryje się wyższa jakość.
  • zwróćcie również uwagę na sylwetkę waszego przyszłego trenera, nie musi on być napakowanym Adonisem, ale powinno wzbudzić zdziwienie, że będzie prowadził Was Pan z brzuszkiem. To tak samo jak byście poszli do grubej dietetyczki.

Wszystko zależy od naszego celu jaki chcemy osiągnąć. Nie jest powiedziane, że jestem mężczyzną więc powinienem trenować z trenerem płci męskiej bo tak jest dla mnie bardziej komfortowo. W wielu przypadkach kobieta jako trener personalny jest w stanie bardziej zmobilizować Pana do pracy niż trener płci męskiej, dlaczego?( Psychika- z jednej strony mamy mniej tematów do gadania, a więcej czasu na trening, a z drugiej strony mężczyzna za wszelką cenę nie chce okazać słabości przed kobietą. Ten przykład dotyczy oczywiście osób chcących SCHUDNĄĆ. Jeśli chodzi o Panie to myślę, że powyższa sytuacja się tutaj mniej sprawdza z tego względu, że Panie bardziej się wstydzą oraz mają dużo mniejszy upór w trenowaniu, dlatego też liczy się dla nich komfort psychiczny oraz bratnia dusza.
Trener powinien być dla Was nie tylko mentorem w kształtowaniu sylwetki oraz poprawie zdrowia, ale również psychologiem.

 

 

Tomasz Pieńkowski
trener personalny, założyciel Twoj-trener.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *